VI PÓŁMARATON CHMIELAKOWY

Realizacja zadania dofinansowana                                  VI Półmaraton Chmielakowy – Krasnystaw 2017o Puchar Burmistrza Krasnegostawu
przez Ministerstwo Sportu i Turystyki                                                                                       przeszedł do historii...
2751-mini-2.jpg
 
VI Półmaraton Chmielakowy organizowany jest w trakcie imprezy „Chmielaki Krasnostawskie„.
W upalny, sobotni poranek 19 sierpnia 2017r. na starcie VI Półmaratonu Chmielakowego stanęło 524 osoby, a ukończyło 519. Rywalizację na dystansie 21 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn i kobiet wygrali reprezentanci Kenii – Melly Edwin Cheryiyot (I miejsce – 01:14:17), Kipchaya Pamela Jemeli (I miejsce – 01:23:09). Oprócz Kenijczyków na trasie rywalizowali biegacze z Białorusi, Ukrainy, Francji i Polski.
Trasa bardzo atrakcyjna, urokliwa w tym roku została odwrócona. Znaczna jej część prowadzi drogą leśną i ścieżką rowerową nad Wieprzem. Z racji temperatury jaką mieliśmy na dworze, oprócz punktów z wodą zostały ustawione kurtyny wodne.
Wszyscy zawodnicy na mecie zostali udekorowani pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w kategorii ogólnej, kategoriach wiekowych oraz dodatkowych otrzymali puchary, nagrody finansowe lub rzeczowe. Wszyscy Ci, którzy ukończyli nasz półmaraton po raz szósty otrzymali pakiety złożone z wyrobów OSM Krasnystaw, a dla 8 osób z tej grupy wylosowano wartościowe zestawy nagród.
W tym roku oprócz klasyfikacji dodatkowych (Służba Mundurowa, Służba Więzienna, Nauczyciele, Samorządowcy, Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego) mieliśmy dodatkową kategorię Generalną Polaków. Nagrodzeni zostali także najstarsi zawodnicy biorący udział w Półmaratonie – Pani Irena Paździor ( 1959, Chełm), Pan Marian Surowiec (1950 Milanów) oraz Wojciech Wenerski (1950, Lublin)
NAJLEPSZE WYNIKI:
Kategoria open
Mężczyźni
I miejsce - Melly Edwin Cheryiyot Kenya
II miejsce - Rop Abel Kibet Kenya
III miejsce - Kimatai Willy Korir Kenya
IV miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
V miejsce  - Siergiej Fiskovicz Ukraina
VI miejsce - Henadzi Zhauronak Białoruś
 
Kobiety
I miejsce - Kipchaya Pamela Jemeli Kenya
II miejsce - Olgo Christine Moraa Kenya
III miejsce - Olesia Smowżenko Ukraina
IV miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
V miejsce - Natallia Malinouskaya Białoruś
VI miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
 
Kategorie wiekowe 18-29
kobiety
I miejsce - Magdalena Zych Lublin
II miejsce - Beata Fijałkowska Lublin
III miejsce - Agata Siwiec Krasnystaw
 
Kategorie wiekowe 18-29
mężczyźni
I miejsce - Piotr Siatka Kraków
II miejsce - Mariusz Orłowski Turka
III miejsce - Kamil Borowski Żółtańce Kolonia
 
Kategorie wiekowe 30-39
kobiety
I miejsce - Anna Humin Krasnystaw
II miejsce - Monika Myszkowska Legionowo
III miejsce - Ewa Furmanik Świerże
 
Kategorie wiekowe 30-39
mężczyźni
I miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
II miejsce - Krzesimir Siatka Lublin
III miejsce - Łukasz Wojtyna Krasnystaw
 
Kategorie wiekowe 40-49
kobiety
I miejsce - Wioletta Desauer Lubartów
II miejsce - Eliza Pitura Lublin
III miejsce - Jolanta Żebrowska Puławy
 
Kategorie wiekowe 40-49
mężczyźni
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
II miejsce - Robert Pasieczny Gorzyce
III miejsce - Jacek Zając Kraśnik
 
Kategorie wiekowe 50 i starsze
kobiety
I miejsce - Irena Paździor Chełm
II miejsce - Iwona Baluk Chełm
III miejsce - Grażyna Nowak Chełm
 
Kategorie wiekowe 50-59
mężczyźni
I miejsce - Youri Salodki Białoruś
II miejsce - Nikalai Vaiodchanka Białoruś
III miejsce - Stanisław Steć Liszno
 
Kategorie wiekowe 60 i starsi
mężczyźni
I miejsce - Leszek Kot Łęczna
II miejsce - Stanisław Korczyński Łódź
III miejsce - Stefan Piekut Płock
 
Kategorie dodatkowe – nauczyciele
Kobiety
I miejsce - Wioletta Dessauer Lubartów
II miejsce - Joanna Gąszczyk Lublin
III miejsce - Elżbieta Mróż Chełm
mężczyźni
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
II miejsce - Robert Pasieczny Gorzyce
III miejsce - Krzysztof Jaworski Stary Sącz
 
Kategorie dodatkowe – samorządowcy
Kobiety
I miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
II miejsce - Ewa Furmanik Śweirże
III miejsce - Izabela Malinowska Kraśniczyn
mężczyźni
I miejsce - Jacek Zając Kraśnik
II miejsce - Jakub Osina Lublin
III miejsce - Janusz Kornaga Horyniec-Zdrój
 
Kategorie dodatkowe – służby mundurowe
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
II miejsce - Grażyna Nowak Chełm
III miejsce - Bernadeta Rębisz Kolonia Żółtańce
mężczyźni
I miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
II miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
III miejsce - Tomasz Ostrowski Zamość
 
Kategorie dodatkowe – służba więzienna
mężczyźni
I miejsce - Grzegorz kozłowski Warszawa
II miejsce - Tomasz Ostrowski Zamość
III miejsce - Tomasz Rdzanek Zakrzew Kolonia
 
Kategorie dodatkowe – powiat Krasnystaw
Kobiety
I miejsce - Anna Humin
II miejsce - Agata Siwiec
III miejsce - Anna Czerniak
mężczyźni
I miejsce - Łukasz Wojtyna
II miejsce - Ireneusz Hawryluk
III miejsce - Jarosław Jagniontkowski
 
Kategorie dodatkowe – Generalna Polaków
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
II miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
III miejsce - Anna Humin Krasnystaw
Mężczyźni
I miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
II miejsce - Michał Zdunek Frampol
III miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
 
Patronaty:
Minister Rolnictwa Rozwoju Wsi
Wojewoda Lubelski
Marszałek Województwa Lubelskiego
Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki
Maratony Polskie

 

Partnerzy:
Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie
Lubelski Komendant Wojewódzki Policji
Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
Stowarzyszenie Krasnystaw Biega
 
Sponsorzy:
Urząd Miasta Krasnystaw
CERSANIT IV Sp. z o.o.
OSM Krasnystaw
Bank Spódzielczy w Krasnymstawie
Bank Spódzielczy w Izbicy

 

Patronat Medialny:
Dziennik Wschodni, Radio Eska, TVP Lublin, Kurier Lubelski, Maratony Polskie.pl, Nowy Tydzień, Nasze Miasto, Super Tydzień Krasnostawski.

 

Nagrody i puchary wręczali:
Burmistrz Krasnegostawu - Hanna Mazurkiewicz
Z-ca Burmistrza Wojciech Kowalczyk
Przewodniczący Rady Miasta – Janusz Rzepka
Agnieszka Stefańczyk - asystent dyrektora CERSANIT IV Sp. z o.o.
Prezes Radosław Chmielewski - Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie
Prezes Marcin Wojewoda - Bank Spółdzielczy w Izbicy
dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie ppłk Anna Adamska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Tomasz Żerebiec
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy, amatorów ruchu i zdrowego stylu życia, a także wielbicieli dobrej zabawy do wzięcia udziału w VII Półmaratonie Chmielakowym – imprezie odbywającej się podczas Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2018”.
 
Organizatorzy:
Burmistrz Krasnegostawu
LMKS Krasnystaw
Dyrektor MOSiR