Realizacja zadania dofinansowana VI Półmaraton Chmielakowy – Krasnystaw 2017o Puchar Burmistrza Krasnegostawu
przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przeszedł do historii...
VI Półmaraton Chmielakowy organizowany jest w trakcie imprezy „Chmielaki Krasnostawskie„.
W upalny, sobotni poranek 19 sierpnia 2017r. na starcie VI Półmaratonu Chmielakowego stanęło 524 osoby, a ukończyło 519. Rywalizację na dystansie 21 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn i kobiet wygrali reprezentanci Kenii – Melly Edwin Cheryiyot (I miejsce – 01:14:17), Kipchaya Pamela Jemeli (I miejsce – 01:23:09). Oprócz Kenijczyków na trasie rywalizowali biegacze z Białorusi, Ukrainy, Francji i Polski.
Trasa bardzo atrakcyjna, urokliwa w tym roku została odwrócona. Znaczna jej część prowadzi drogą leśną i ścieżką rowerową nad Wieprzem. Z racji temperatury jaką mieliśmy na dworze, oprócz punktów z wodą zostały ustawione kurtyny wodne.
Wszyscy zawodnicy na mecie zostali udekorowani pamiątkowym medalem. Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w kategorii ogólnej, kategoriach wiekowych oraz dodatkowych otrzymali puchary, nagrody finansowe lub rzeczowe. Wszyscy Ci, którzy ukończyli nasz półmaraton po raz szósty otrzymali pakiety złożone z wyrobów OSM Krasnystaw, a dla 8 osób z tej grupy wylosowano wartościowe zestawy nagród.
W tym roku oprócz klasyfikacji dodatkowych (Służba Mundurowa, Służba Więzienna, Nauczyciele, Samorządowcy, Mistrzostwa Powiatu Krasnostawskiego) mieliśmy dodatkową kategorię Generalną Polaków. Nagrodzeni zostali także najstarsi zawodnicy biorący udział w Półmaratonie – Pani Irena Paździor ( 1959, Chełm), Pan Marian Surowiec (1950 Milanów) oraz Wojciech Wenerski (1950, Lublin)
NAJLEPSZE WYNIKI:
Kategoria open
Mężczyźni
I miejsce - Melly Edwin Cheryiyot Kenya
II miejsce - Rop Abel Kibet Kenya
III miejsce - Kimatai Willy Korir Kenya
IV miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
V miejsce - Siergiej Fiskovicz Ukraina
VI miejsce - Henadzi Zhauronak Białoruś
Kobiety
I miejsce - Kipchaya Pamela Jemeli Kenya
I miejsce - Kipchaya Pamela Jemeli Kenya
II miejsce - Olgo Christine Moraa Kenya
III miejsce - Olesia Smowżenko Ukraina
IV miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
V miejsce - Natallia Malinouskaya Białoruś
VI miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
Kategorie wiekowe 18-29
kobiety
I miejsce - Magdalena Zych Lublin
I miejsce - Magdalena Zych Lublin
II miejsce - Beata Fijałkowska Lublin
III miejsce - Agata Siwiec Krasnystaw
Kategorie wiekowe 18-29
mężczyźni
I miejsce - Piotr Siatka Kraków
I miejsce - Piotr Siatka Kraków
II miejsce - Mariusz Orłowski Turka
III miejsce - Kamil Borowski Żółtańce Kolonia
Kategorie wiekowe 30-39
kobiety
I miejsce - Anna Humin Krasnystaw
I miejsce - Anna Humin Krasnystaw
II miejsce - Monika Myszkowska Legionowo
III miejsce - Ewa Furmanik Świerże
Kategorie wiekowe 30-39
mężczyźni
I miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
I miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
II miejsce - Krzesimir Siatka Lublin
III miejsce - Łukasz Wojtyna Krasnystaw
Kategorie wiekowe 40-49
kobiety
I miejsce - Wioletta Desauer Lubartów
I miejsce - Wioletta Desauer Lubartów
II miejsce - Eliza Pitura Lublin
III miejsce - Jolanta Żebrowska Puławy
Kategorie wiekowe 40-49
mężczyźni
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
II miejsce - Robert Pasieczny Gorzyce
III miejsce - Jacek Zając Kraśnik
Kategorie wiekowe 50 i starsze
kobiety
I miejsce - Irena Paździor Chełm
I miejsce - Irena Paździor Chełm
II miejsce - Iwona Baluk Chełm
III miejsce - Grażyna Nowak Chełm
Kategorie wiekowe 50-59
mężczyźni
I miejsce - Youri Salodki Białoruś
I miejsce - Youri Salodki Białoruś
II miejsce - Nikalai Vaiodchanka Białoruś
III miejsce - Stanisław Steć Liszno
Kategorie wiekowe 60 i starsi
mężczyźni
I miejsce - Leszek Kot Łęczna
I miejsce - Leszek Kot Łęczna
II miejsce - Stanisław Korczyński Łódź
III miejsce - Stefan Piekut Płock
Kategorie dodatkowe – nauczyciele
Kobiety
I miejsce - Wioletta Dessauer Lubartów
II miejsce - Joanna Gąszczyk Lublin
III miejsce - Elżbieta Mróż Chełm
mężczyźni
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
I miejsce - Michał Zdunek Frampol
II miejsce - Robert Pasieczny Gorzyce
III miejsce - Krzysztof Jaworski Stary Sącz
Kategorie dodatkowe – samorządowcy
Kobiety
I miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
II miejsce - Ewa Furmanik Śweirże
III miejsce - Izabela Malinowska Kraśniczyn
mężczyźni
I miejsce - Jacek Zając Kraśnik
I miejsce - Jacek Zając Kraśnik
II miejsce - Jakub Osina Lublin
III miejsce - Janusz Kornaga Horyniec-Zdrój
Kategorie dodatkowe – służby mundurowe
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
II miejsce - Grażyna Nowak Chełm
III miejsce - Bernadeta Rębisz Kolonia Żółtańce
mężczyźni
I miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
I miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
II miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
III miejsce - Tomasz Ostrowski Zamość
Kategorie dodatkowe – służba więzienna
mężczyźni
I miejsce - Grzegorz kozłowski Warszawa
I miejsce - Grzegorz kozłowski Warszawa
II miejsce - Tomasz Ostrowski Zamość
III miejsce - Tomasz Rdzanek Zakrzew Kolonia
Kategorie dodatkowe – powiat Krasnystaw
Kobiety
I miejsce - Anna Humin
II miejsce - Agata Siwiec
III miejsce - Anna Czerniak
mężczyźni
I miejsce - Łukasz Wojtyna
I miejsce - Łukasz Wojtyna
II miejsce - Ireneusz Hawryluk
III miejsce - Jarosław Jagniontkowski
Kategorie dodatkowe – Generalna Polaków
Kobiety
I miejsce - Aleksandra Jakubczak Zamość
II miejsce - Katarzyna Pajdosz Biała Podlaska
III miejsce - Anna Humin Krasnystaw
Mężczyźni
I miejsce - Bartosz Ceberak Lubartów
II miejsce - Michał Zdunek Frampol
III miejsce - Grzegorz Kozłowski Sochaczew
Patronaty:
Minister Rolnictwa Rozwoju Wsi
Wojewoda Lubelski
Marszałek Województwa Lubelskiego
Minister Rolnictwa Rozwoju Wsi
Wojewoda Lubelski
Marszałek Województwa Lubelskiego
Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki
Maratony Polskie
Partnerzy:
Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie
Lubelski Komendant Wojewódzki Policji
Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
Stowarzyszenie Krasnystaw Biega
Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie
Lubelski Komendant Wojewódzki Policji
Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
Stowarzyszenie Krasnystaw Biega
Sponsorzy:
Urząd Miasta Krasnystaw
CERSANIT IV Sp. z o.o.
OSM Krasnystaw
Bank Spódzielczy w Krasnymstawie
Bank Spódzielczy w Izbicy
Urząd Miasta Krasnystaw
CERSANIT IV Sp. z o.o.
OSM Krasnystaw
Bank Spódzielczy w Krasnymstawie
Bank Spódzielczy w Izbicy
Patronat Medialny:
Dziennik Wschodni, Radio Eska, TVP Lublin, Kurier Lubelski, Maratony Polskie.pl, Nowy Tydzień, Nasze Miasto, Super Tydzień Krasnostawski.
Dziennik Wschodni, Radio Eska, TVP Lublin, Kurier Lubelski, Maratony Polskie.pl, Nowy Tydzień, Nasze Miasto, Super Tydzień Krasnostawski.
Nagrody i puchary wręczali:
Burmistrz Krasnegostawu - Hanna Mazurkiewicz
Z-ca Burmistrza Wojciech Kowalczyk
Burmistrz Krasnegostawu - Hanna Mazurkiewicz
Z-ca Burmistrza Wojciech Kowalczyk
Przewodniczący Rady Miasta – Janusz Rzepka
Agnieszka Stefańczyk - asystent dyrektora CERSANIT IV Sp. z o.o.
Prezes Radosław Chmielewski - Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie
Prezes Marcin Wojewoda - Bank Spółdzielczy w Izbicy
dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie ppłk Anna Adamska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Tomasz Żerebiec
Agnieszka Stefańczyk - asystent dyrektora CERSANIT IV Sp. z o.o.
Prezes Radosław Chmielewski - Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie
Prezes Marcin Wojewoda - Bank Spółdzielczy w Izbicy
dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie ppłk Anna Adamska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Tomasz Żerebiec
Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy, amatorów ruchu i zdrowego stylu życia, a także wielbicieli dobrej zabawy do wzięcia udziału w VII Półmaratonie Chmielakowym – imprezie odbywającej się podczas Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2018”.
Organizatorzy:
Burmistrz Krasnegostawu
LMKS Krasnystaw
Dyrektor MOSiR
wszystkie wyniki : https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15&event=268&t=offline