W dniach 01.02.- 20.12.2021 r. Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy przy Zespole Szkół Nr 2 w Krasnymstawie realizował zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dofinansowane ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
Nazwa własna zadania;
Zapasy - gry i zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe, podstawy techniki.
Zadanie obejmowało organizację zajęć sportowych przygotowujących do uprawiania różnych dyscyplin sportowych ze szczególnym uwzględnieniem dyscypliny sportowej; "Zapasy" z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w formie dostosowanej do możliwości psychoruchowych uczestników.
Zajęcia były prowadzone zgodnie z wytycznymi zawartymi w "Materiałach dydaktyczno-szkoleniowych" Polskiego Związku Zapaśniczego w zakresie wszechstronnego rozwoju psychofizycznego i nauczania podstaw techniki różnych dyscyplin sportowych ze szczególnym uwzględnieniem podstawowych technik zapaśniczych. Uczestnicy zajęć ze szkół podstawowych Miasta Krasnystaw uczestniczyli w ogólnie dostępnych, nieodpłatnych, systematycznych zajęciach ruchowych, prowadzonych przez wykwalifikowanych i posiadających duże doświadczenie zawodowe instruktorów i trenerów.
W zajęciach naszego klubu kładziemy szczególny nacisk na wszechstronną integrację uczestników procesu szkoleniowo-wychowawczego oraz wyrównywanie szans poprzez sport (uczestnicy zajęć w naszym klubie pochodzą często ze środowisk de faworyzowanych).
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów otrzymywane od kilku lat w znacznym stopniu przyczyniło się do osiągnięcia znaczących sukcesów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.
Zestawienie osiągnięć naszych zawodników w zawodach sportowych w kategoriach
dzieci i młodzieży
I.Wyniki w grupie wiekowej młodzików.
1. MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA w Rzeszowie (województwa
lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie) - zaliczane do systemu
współzawodnictwa krajowego dzieci i młodzieży, w roczniku 2007/8/9
- V miejsce Łubiarz Igor w kat. do 57 kg.
- III miejsce Grochecki Szymon w kat. do 68 kg.
2. XXIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR ZIEMI KRAŚNICKIEJ
- V miejsce Czerniak Olaf w kat. do 41 kg.
- I miejsce Grochecki Szymon w kat. do 68 kg.
- I miejsce Pastuszak Jan w kat. do +68 kg.
- I miejsce Kończyński Kacper w kat. do +68 kg.
II. Wyniki w grupie wiekowej juniorów młodszych 15-17 lat.
1. I PUCHAR POLSKI w Siedlcach - turniej kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski )- awans pierwszych szesnastu zawodników z każdej kategorii wagowej po dwóch eliminacjach.
- XIII miejsce Zalewski Michał w kat. do 55 kg.
- XI miejsce Rysak Ernest w kat. do 71 kg.
- XXV miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 71 kg.
2. II PUCHAR POLSKI w Białogardzie - drugi turniej kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski)- awans pierwszych szesnastu zawodników z każdej kategorii wagowej po dwóch turniejach.
- V miejsce Kalita Dominik w kat. do 45 kg.
- VII miejsce Kukulski Brajan w kat. do 48 kg
- XI miejsce Zalewski Michał w kat. do 55 kg.
- V miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 65 kg.
- XII miejsce Rysak Ernest w kat. do 65 kg.
3. FINAŁ - OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY w Łodzi – Mistrzostwa Polski- zaliczane do systemu współzawodnictwa krajowego dzieci i młodzieży. Startuje szesnastu najlepszych zawodników w kategorii, którzy uzyzkali najwięcej punktów po dwóch turniejach kwalifikacyjnych.
- VIII miejsce Kalita Dominik w kat. do 48 kg.
- VII miejsce Kukulski Brajan w kat. do 51 kg.
- XIV miejsce Zalewski Michał w kat. do 60 kg.
- IX miejsce Rysak Ernest kat. do 65 kg.
- X miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 65 kg.
- V miejsce Haładyj Hubert kat. do 80 kg.
4. MISTRZOSTWA POLSKI ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH w Spale.
- III miejsce Kukulski Brajan w kat. do 51 kg.
- II miejsce Dziedzic Paweł kat. do 71 kg.
- III miejsce Rysak Ernest w kat. do 71 kg.
- II miejsce Haładyj Hubert kat. do 80 kg.
W klasyfikacji drużynowej IIImiejsce.
5. III PUCHAR POLSKI w Chęcinach.
- XI miejsce Kalita Dominik w kat. do 51 kg.
-VIII miejsce Kukulski Brajan w kat. do 55 kg.
- II miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 71 kg.
- III miejsce Haładyj Hubert kat. do 80 kg.
6. XXIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR ZIEMI KRAŚNICKIEJ
w Kraśniku.
- III miejsce Kukulski Brajan w kat. do 55 kg.
- III miejsce Kalita Dominik w kat. do 55 kg.
- III miejsce Czwórnóg Piotr w kat. do 65 kg.
- III miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 71 kg.
III. Wyniki w grupie wiekowej juniorów 18-20 lat.
1. MISTRZOSTWA POLSKI w Teresinie - zaliczane do systemu współzawodnictwa krajowego dzieci i młodzieży.
- V miejsce Luchowski Miłosz w kat. do 65 kg.
- XII miejsce Golec Kacper w kat. do 70 kg.
- XIX miejsce Rapkowski Jakub w kat. do 70 kg.
- XVI miejsce Przysiężniak Rafał w kat do 79 kg.
- III miejsce Ilczak Konrad w kat do 97 kg.
2. PUCHAR POLSKI w Warszawie.
- III miejsce Golec Kacper w kat. do 70 kg.
- V miejsce Rapkowski Jakub w kat. do 70 kg.
- X miejsce Dziedzic Paweł w kat. do 70 kg.
- XII miejsce Rysak Ernest w kat. do 70 kg.
- III miejsce Haładyj Hubert kat. do 79 kg.
- III miejsce Ilczak Konrad w kat do 92 kg.
W klasyfikacji drużynowej III miejsce.
IV. Wyniki w grupie młodzieżowców 21- 23 lata.
1. MISTRZOSTWA POLSKI - zaliczane do systemu współzawodnictwa krajowego dzieci i młodzieży.
- V miejsce Knap Krystian w kat. do 65 kg.
- II miejsce Kopeć Ernest w kat. do 65 kg.
- VII miejsce Bielecki Adrian w kat do 74 kg
- XVII miejsce Kawęcki Marcin w kat. do 74 kg.
- II miejsce Sykuła Kamil w kat. do 97 kg.
W klasyfikacji drużynowej II miejsce.
2. MISTRZOSTWA ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH w Spale.
- III miejsce Kopeć Ernest w kat. do 61 kg.
- III miejsce Knap Krystian w kat. do 65 kg
- V miejsce Rapkowski Jakub w kat. do 74 kg.
- III miejsce Kawęcki Marcin w kat. do 74 kg.
- III miejsce Ilczak Konrad w kat do 92 kg.
W klasyfikacji drużynowej III miejsce.
V. Wyniki w grupie seniorów.
1. MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI w Miliczu.
- V miejsce Knap Krystian w kat. do 57 kg.
- V miejsce Przemysław Swatek w kat. do 70 kg.
- XII miejsce Bielecki Adrian w kat do 74 kg
- V miejsce Mazurek Hubert w kat do 92 kg
2. PUCHAR POLSKI w zapasach kobiet w Poznaniu.
- VII miejsce Żebrowska Sylwia w kat. do 69 kg.
3. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI w zapasach i zapasach kobiet
- I miejsce Kopeć Ernest w kat. do 65 kg.
- V miejsce Kawęcki Marcin w kat. do 74 kg.
- I miejsce Żebrowska Sylwia w kat. do 68 kg.
Realizacja zadania została dofinansowana
kwotą 5 tys. zł ze środków
Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.