DZIEŃ DZIECKA

        4 czerwca 2018 r. w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym odbyły się zawody sportowe dla Przedszkoli i klas I – III Szkół Podstawowych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, organizowane tradycyjnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. W tym roku zawitał do nas gość specjalny – klaun. Sprawił on dzieciakom nie lada frajdę. Rozkręcił zawody i nadał im wesołą atmosferę.
         W zawodach sportowych rywalizowały ze sobą dzieci 6 letnie z Przedszkoli Nr: 1, 4, 5, 6, 8, klasa „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Szkoły Podstawowe Nr 1, 4 i 5 z Krasnegostawu.
         Dzieci startowały w 6 konkurencjach, m. in. bieg z przekazaniem pałeczki sztafetowej, rzut woreczkiem do kółka hula hop, strzał do bramki piłką nożną, wyścigi z przeszkodami. Największą atrakcją jak co roku okazał się wyścig w „tunelu”, gdzie dzieci miały za zadanie pokonać go w jak najkrótszym czasie.
         W kategorii Szkół Podstawowych najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 5. W kategorii Przedszkoli nie prowadzi się klasyfikacji.
         W nagrodę dzieci otrzymały puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Organizatora.
Dyrektor MOSiR – Pan Tomasz Żerebiec składa podziękowanie Dyrektorom Szkół i Przedszkoli oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci do zawodów.