IV SENIORIADA

23 czerwca 2018r. w sobotę na Krytej Pływalni odbyły się zawody pływackie w ramach IV Senioriady 2018r. zorganizowane przez Radę Seniorów Miasta Krasnystaw, Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP Krasnystaw oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zawody otworzyła Pani Urszula Hus – Przewodnicząca Prezydium Rady Seniorów Miasta Krasnystaw, która powitała wszystkich serdecznie i życzyła dobrej zabawy.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał lek. Adam Bartosiewicz.
Udział wzięło 16 zawodników. Rywalizowali oni w konkurencjach 25m stylem dowolnym i klasycznym. Następnie mieli do pokonania sztafetę 25m stylem dowolnym, kobiety kontra mężczyźni, przy której świetnie się bawili.  Na zakończenie uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły i rywalizowali w wyścigach, przy których uśmiechy nie schodziły z twarzy.
Najlepsi za miejsca I – III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy dostał także worek sportowy ufundowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najstarsza seniorka mająca 83 lata została nagrodzona dyplomem super seniora i nagrodą. Daje ona wzór do naśladowania dla młodych, a przede wszystkim promuje aktywny i zdrowy sposób spędzania czasu wolnego.
Dekoracji dokonali: Pani  Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów oraz Pan Jan Pawelec – Przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów Policyjnych.
Szczególne podziękowania kierowane do Pani Ewy Kwiecień za pomoc i zaangażowanie poświęcone w przygotowanie zawodów, które przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Oto wyniki:
 
25 m styl dowolny kobiet:
I miejsce         Tamara Ilczak
II miejsce        Ewa Kwiecień
III miejsce      Ewa Szeniak
 
25 m styl dowolny mężczyzn (1 kategoria wiekowa):
I miejsce         Franciszek Woiński
II miejsce        Andrzej Wójcik
III miejsce      Roman Żuk
 
25 m styl dowolny mężczyzn (2 kategoria wiekowa):
I miejsce         Roman Marcula
II miejsce        Mirosław Sidor
III miejsce      Jan Proskura
 
25 m styl klasyczny kobiet:
I miejsce         Ewa Kwiecień
II miejsce        Tamara Ilczak
III miejsce      Halina Woińska
 
25 m styl klasyczny mężczyzn (1 kategoria wiekowa):
I miejsce         Franciszek Woiński
II miejsce        Roman Żuk
III miejsce      Andrzej Wójcik
 
25 m styl klasyczny mężczyzn (2 kategoria wiekowa):
I miejsce         Mirosław Sidor
II miejsce        Jan Proskura
III miejsce      Roman Marcula
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy !