TAEKWONDO

Udany start taekwondeków z UKS „Songo”

6 grudnia 2020 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo. W sportowych zmaganiach brało udział 130 zawodników z 11 klubów. Uczestnicy startowali w walkach oraz konkurencjach sprawnościowych. Podopieczni Katarzyny Kornickiej osiągnęli zadowalajace wyniki. W walkach w kategorii kadet złoty medal wywalczył Kacper Korzeniowski (-65) pokonując zawodników z Puław i Krynicy, srebro Barłomiej Kowalczyk(-61) i Kalina Tokarczyk(+59) przegrywając swoje walki finałowe. Brązowe medale zdobyli Karol Kornicki (-61), Amelia Tokarczyk(+59) i Julia Muszyńska (-48). W konkurencjach sprawnościowych niepokonany był  Bartłomiej Kowalczyk zdobywając złoty medal, a tuż za nim  Karol Kornicki srebrny medal. Swoje pierwsze starty w walkach zaliczyli również młodzicy zdobywając brązowe medale: Oskar Jakubowski, Julia Jagoda i Mikołaj Poznański. Jednocześnie odbywał się turniej Baba Jaga Cup dla dzieci 5-9 lat, w którym brązowy medal zdobył Franciszek Żuławski.

Zawody dostarczyły wielu emocji zarówno zawodnikom jak i trenerom. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak nie przeszkodziło to naszym zawodnikom niejednokrotnie stanąć na podium. Zaangażowanie i systematyczny trening zaowocowały sukcesem i na pewno są motywacją do dalszej pracy.