TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA KRASNEGOSTAWU

KPS KRASNYSTAW NA PODIUM…

24 lutego 2024 r. w hali Centrum Sportowo - Rekreacyjnym oraz Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 zostały rozegrane mecze Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Krasnegostawu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Piłki Siatkowej Krasnystaw.
Cieszymy się, że było tak liczne zainteresowanie naszym turniejem, jednak liczba miejsc była ograniczona. Udział wzięło 8 zespołów m. in. z Zamościa, Milejowa, Siedliszcza, Szczebrzeszyna, a nawet ze Lwowa, podzielonych losowo na dwie grupy. W grupach mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, później drużyny grały o miejsca.
O miejsce III walczyli: Petra Karolia Lwów i Siedliszcze. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna ze Lwowa pokonując Siedliszcze 2:1. Dużo emocji dostarczył nam mecz finałowy KPS JUNIOR i KPS SENIOR. W  roku ubiegłym Seniorzy pokonali młodzież. W tym roku było inaczej. Juniorzy zaprezentowali świetną formę i w meczu finałowym zwyciężyli 2:0 (28:26; 25:15)
Jak co roku tak i w tym wybraliśmy najlepszego atakującego oraz najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. Najlepszym atakującym został – Tomasz Błaszczak z KPS Senior, a najwszechstronniejszym zawodnikiem – Filip Szkoda z KPS Junior Krasnystaw. Zostali oni nagrodzeni dyplomami i statuetkami. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe – torby sportowe, miejsca II – III drobne upominki ufundowane przez Miasto Krasnystaw. Za miejsca I, II i III drużyny otrzymały puchary, dyplomy. Turniej przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, a zawodnicy zaprezentowali świetną grę i sportową postawę.
Zawody sędziowali: Daniel Kalman i Jan Kazimierczak.
Dziękujemy OSM Krasnystaw za wsparcie rzeczowe w produkty – kefiry i jogurty, które wzmacniały naszych graczy na boisku, dodawały im siły i energii.